Hakkımızda

Firmamızın İş Konusu:

Her türlü bilgisayar mamullerini bilgisayar yazıcıları ile yazıcılara ait her türlü sarf malzemelerini ve yazıcı parçalarını... Her türlü kırtasiye malzemelerinin alımı satımı ithalat ve ihracatlarını yapmak... ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işler.

1999 dan beri sektörde faaliyet gösterirken 2010 yılında ortaklık yapımızdaki değişiklik nedeniyle firmamız Aktüel Bilgisayarı kurduk.  Yazıcı ve fotokopi makineleri için müşterilerimize toptan olarak toner, kartuş, şerit ve kartuş dolum ürünleri tedarik ediyoruz. 

Ürünlerimizi markamız tex İnvest in yanı sıra, talep edildiğinde müşterilerimizin tescilli marka adlarıyla veya noname box olarak bilinen beyaz kutu içinde markasız olarak ve isteğe bağlı nobox olarak bilinen havalı poşet içinde kutusuz olmak üzere 4 farklı ambalaj şekliyle, farklı avantajlarla bayilerimize sağlıyoruz.

 

Kalite Politikamız:

Prensip olarak muadil kartuş/toner pazarına istikrarlı bir şekilde sadece kendi ithalatımız olan orijinalleriyle eşdeğer verimlilikte baskı sayfası ve baskı kalitesi sağlayan ürünler sunuyoruz.  Daima yüksek verimlilik esaslarına uyarak ve çevreci duyarlılıkla orijinal markalara alternatif kaliteli ürünler tedarik ettik. Böylece hem müşterilerimizin hem de yurtdışındaki üreticilerimizin takdir ve güvenini kazındık.

Son yıllarda yüksek kazanç hırsıyla hareket eden bazı tedarikçiler çok düşük maliyetli ürünleri premium/perfect/oem/eko… vb. uyduruk sınıflandırmalar yaparak iç piyasaya sürmektedirler.  Sadece fiyat odaklı “ucuz” sanılan bu ürünler tam aksine tüketici maliyetlerini azamı oranda arttırmakla kalmıyor, ofislerin çalışma konforunu bozuyor, baskı kalitesini düşürüyor ve çevreye fazladan plastik ve kimyasal atık salınmasına neden oluyor. Bu şekilde düşük verimli ürünler sanki orijinalle aynı baskı adetleri ve kalitesine sahipmiş gibi propaganda edilerek tüketiciler zarara uğratılıyor ve bunun üzerinden haksız kazanç sağlanıyor. Bu ünleri sağlayan marka isimlerinin çoğu özgün olmayan (tasarlanmamış) İngilizceden alelacele alınmış sıfat, isim, kavram ve uluslararası tanımlamalardan oluşuyor. Bu tür ayıplı ürünlerle mücadele için müşteri ve tüketicilerin satın alma yaparken satıcı tarafından taahhüt edilen baskı sayfa adetlerini dikkatlice takip etmeleri büyük önem taşımaktadır. 

 

Yatırım Politikamız:

Yazıcı sarf malzemesi pazarına yeni bir bakış açısıyla başlattığımız yatırım çalışmalarımızı 2020 yılında büyük oranda tamamladık. Mülkiyeti firmamıza ait teknolojik alt yapısı ihtiyaç duyulacak en üst seviyede oluşturulmuş 2.500 m2 kapalı kurumsal ofis, sosyal alan, depolar, operasyon ve servis alanlarından oluşan Aktüel Plaza ve 1000 m2 açık servis ve otopark alanları ile müşterilerimize yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmaya devam ediyoruz.  Arge çalışmaları kapsamında firmamız bünyesinde kalite kontrol makine parkuru ve teknik servis hizmeti TSE-HYB onaylı olarak oluşturuldu.

Adresimizden 7/24 depo teslimatı sadece Aktüel Bilgisayarın sağladığı önemli hizmetlerdendir.

Ortalama stok bulundurma miktarı 100.000 adet tonerdir.  Müşterilerimize katma değeri yüksek ürünler ve kaliteli hizmet sunmak için güçlü sermaye yapımız ve altyapı yatırımlarımızla sektörde öncü olmaya ve daima öncü kalmaya devam edeceğiz.

 

TÜZEL KİŞİLİK BİLGİLERİ:

Üyelik:  İstanbul Ticaret Odası

Firma Sicil No:  748500-0 / Oda Sicil No:  749069 Mersis No:  43035988800020

Firma Ünvanı: AKTÜEL BİLGİSAYAR KIRTASİYE VE İLETİŞİM SİSTEMLERİ TURİZM DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Markası:   tex invest

İş Adresi:  Namık Kemal Mah. Tonguç Baba Cad. No:35, Aktüel Plaza , Esenyurt,

İSTANBUL/TÜRKİYE Posta Kodu:  34513

Telefon No: +90 212 4239001/0212 423 5856 Fax No: +90 212 423 5756

Şirket yetkilisi ve iletişim bilgileri: Ali Demir/+90 549 5502532/ali.demir@tex-invest.com

Web Sayfası : https://www.tex-invest.com/  E-Posta adresi: info@tex-invest.com

Odaya Kayıt Tarihi: 27.09.2010 / Ana Sözleşme Tescil Tarihi: 27.09.2010

Ödenmiş Kuruluş Sermayesi:  1.500.000,00 TL

Vergi Dairesi/Vergi No:  Avcılar/0430359888

Meslek Grubu: BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Saygılarımızla,

Ali DEMİR

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır